Czy uda się opanować wszystkie zasady matematyki

Oczywiście, że tak. Jeżeli tylko ktoś solidnie przysiądzie do nauki, to z tym nie będzie miał żadnych problemów. Rodzice powinni zadbać o to, żeby dzieci już od samego początku nie bagatelizowały tego przedmiotu. A jeżeli faktycznie będą mieli trudności, to powinni rodzice załatwić lekcje dodatkowe z korepetytorem, aby ten mógł dziecku pomóc wyjaśnić wszystkie zasady. Na pewno przyda się obowiązkowy podręcznik do matematyki klasa 4 (sprawdź cenę i zamów!), gdzie dziecko powinno zaglądać systematycznie. Są także inne materiały edukacyjne, dodatkowe, jakich można używać na lekcji lub samodzielnie w domu, czy też to pod okiem korepetytora.

Matematyka z plusem 4. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Małgorzata Dobrowolska, która jest autorką tego podręcznika, na swoim koncie ma już inne, liczne publikacje naukowe, których zadaniem jest wsparcie młodzieży w trakcie nauki. Książka pochodzi od GWO – Gdańskie Wydawnictwa Oświatowego. W środku można spotkać się z takimi tematami, jak liczby i działania, system zapisywania liczb, działania pisemne, figury geometryczne, ułamki zwykłe, ułamki dziesiętne, jak również pola figur, prostopadłościany, itd. Podstawowe zagadnienia, jakie trzeba opanować, aby móc dalej zabrać się za naukę poważniejszych działań matematycznych, które trzeba będzie wykonywać w starszych klasach.

Matematyka z plusem. Zbiór zadań do 4 klasy szkoły podstawowej

Krystyna Zarzycka i Piotr Zarzycki również wiedzą, że nie ma co bagatelizować nauki w szkole podstawowej, jeżeli chodzi o matematykę. Dlatego też postanowili stworzyć zbiór zadań, który będzie najlepszym motywatorem do nauki dla dzieci. Zadania dostosowane są do poszczególnych umiejętności dzieci. Tzn. jak wiadomo, nie każda osoba jest w stanie pojąć w lot wszystkie zadania, dlatego też nie uczy się ona tak szybko. Zbiór zadań przewiduje takie ćwiczenia dla tych nieco słabszych uczniów, jak również dla tych mocniejszych, którzy na poważnie myślą o tym, aby jeszcze bardziej zagłębić się w zagadnienia matematyczne.